بسمه تعالي

مجلس شفاف،پويا و ضدفساد

تعهدنامه داوطلبان نمايندگي يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ايران(اردکان)

اينجانب ………….…………….…………، فرزند. داوطلب نمايندگي مجلس از حوزه انتخابيه ………………… در کمال صحت و سلامت عقل متعهد مي شوم درصورتي که با رأي مردم وارد مجلس شوم، تعهدات زير را اجرا کنم و روحانيت ونيروهاي انقلابي اردکان محق است طبق وظيفه ذاتي خود با همکاري و نظارت مردمي، رفتار من را زير نظر بگيرد و درصورت تخطي‌ام از هريک اين تعهدات، ابتدا به خودم تذکر کتبي دهد و اگر اعتنا نکردم، مستندات تخلف من از هريک از اين تعهدات را براي اطلاع عموم منتشر کند و موضوع را از مجاري حقوقي و قضايي پيگيري نمايد.

1در طول دوره نمايندگي، از هيچ شخص حقيقي و حقوقي داخلي يا خارجي، هديه داراي ارزش مادي خارج از عرف وشرع دريافت نکنم.

2التزام عملي وجدي ام به پيروي از ولايت فقيه را در عمکردهايم مطابق قانون اساسي مد نظر داشته وبه منصه ي ظهور برسانم.  

3در طول دوره نمايندگي، عضو هيات مديره موظف يا غير موظف هيچ شرکت يا سازمان دولتي، خصوصي يا خصولتي (عمومي غير دولتي و…) به هر نوع نباشم و به استخدام دولت يا شرکتها و نهادهاي دولتي و عمومي غيردولتي در نيايم

4در طول دوره نمايندگي، فقط حقوق و مزاياي نمايندگي دريافت کنم و از هيچ شخص حقيقي و حقوقي دولتي يا خصوصي يا عمومي غيردولتي، هيچ نوع حقوق، پاداش، حق مشاوره، کميسيون، حق‌ جلسه و امثال آنها دريافت نکنم. (کسب و کار خصوصي يا خانوادگي قبل از نمايندگي ام از شمول اين تعهد خارج است)

5در طول دوره نمايندگي، بجز مأموريت هاي رسمي پارلماني، هيچ سفر خارجي به هزينه اشخاص حقيقي و حقوقي نروم و در مأموريت هاي رسمي پارلماني هم هيچ گونه دريافتي مازاد بر حق قانوني نداشته باشم

6از آغاز رسمي تبليغات انتخاباتي، حکم ماده 29 قانون برنامه ششم را داوطلبانه اجرا و همه حقوق و همه مزاياي دريافتي‌ام از بيت‌المال را براي اطلاع عموم مردم منتشر کنم

7هيچ گاه در توزيع فرصت هاي شغلي و مديريتي و توزيع امتيازات دولتي، توصيه کتبي و شفاهي نکنم

تبصره: در مواردي مانند؛ جابجايي کارمندان، دانشجويان و پرداخت وام هاي خرد، بعد از تشخيص استحقاق اقدام نمايم ولي اقدامات خود را هم شفاف به مردم اعلام کنم.

8هرگاه موضوعي در دستور کار کميسيونها يا صحن قرارگيرد که مستقيما به منفعت شخصي يا کسب ‌و کار خودم يا خانواده‌ام مربوط باشد، موضوع تعارض منافعم را اعلام و از حضور در رأي‌گيري و هر نوع تاثيرگذاري در تصميم مجلس، خودداري کنم

9در طول دوره نمايندگي، خود را وقف تکاليف تقنين و نظارت کنم و دعوت به عضويت در هيأت ¬علمي دانشگاه¬ها و تحصيل در مقطع دکتري را نپذيرم

10در اولين فرصت ممکن، طرح شفافيت آراي نمايندگان و پخش زنده کميسيونهاي مجلس را ارائه کنم و اگر تصويب نشد، آراي خود را داوطلبانه اعلام و حتيالمقدور ريز مذاکرات و مصوبات غير محرمانه کميسيونهاي مجلس را منتشر کنم

11در اولين فرصت ممکن ، طرح لغو مجوزها و امتيازات تخصيص يافته براي نمايندگان ادوار را تهيه و تلاش کنم اجرا شود.

نام و نام خانوادگي، تاريخ و امضاي داوطلب نمايندگي

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : دوره ,مجلس ,نمايندگي، ,نمايندگي ,حقوقي ,رسمي ,دوره نمايندگي، ,کميسيونهاي مجلس ,اولين فرصت ,دريافت نکنم ,براي اطلاع
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شب نما ، صبوحی Mike نقد برسي Digi Tadriis Miraculous-blog Grady صنعت شرق گاه نوشت‌های من قفسه فروشگاهی